
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6.3 MHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 45 |
| Current Rating | 340 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.22 Ω |
| Inductance | 47 µH |
Stock: 488
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06508
Ext.Price$0.06508
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06508 | $0.06508 |
| 10 | $0.03254 | $0.32540 |
| 50 | $0.02914 | $1.45700 |
| 100 | $0.02609 | $2.60900 |
| 500 | $0.02396 | $11.98000 |
| 1000 | $0.02201 | $22.01000 |
| 3000 | $0.02021 | $60.63000 |
| 5000 | $0.01856 | $92.80000 |
| 10000 | $0.01705 | $170.50000 |
